wakacje w gruzji, gruzja all inclusive

Co warto zobaczyć w Gruzji?

Popularne miejsca turystyczne w Gruzji to między innymi Tbilisi, stolica kraju, z pięknymi zabytkami i kolorowymi ulicami, oraz Mccheta, znana z wielu zabytków i wspaniałych kościołów...

✅ Spis treści

Gruzja to kraj o bardzo bogatej historii i kulturze, a także pięknych krajobrazach, dlatego też jest popularnym celem turystycznym. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Gruzji:
  1. Tbilisi – stolica Gruzji, położona nad rzeką Kury, oferuje wiele zabytków i atrakcji turystycznych, takich jak zabytkowa dzielnica Sulfur Baths, katedra Sioni i twierdza Narikala.
  2. Mcchety – miasto położone w górach, słynące z historycznych budowli, takich jak katedra Świętego Jana Chrzciciela i twierdza Argveti.
  3. Batumi – nadmorskie miasto, znane ze swoich pięknych plaż i nowoczesnej architektury. Warto odwiedzić tamtejszy park botaniczny i spacerować po promenadzie.
  4. Kazbegi – miasto położone w górach Kaukazu, znane z pięknych krajobrazów i szlaków turystycznych. W okolicy znajduje się słynna góra Kazbek, na której można wspinaczkę.
  5. Gruzińska Droga Winiowa – trasa turystyczna prowadząca przez piękne krajobrazy i winnice Gruzji, z licznymi możliwościami degustacji lokalnych win.
To tylko niektóre z wielu miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Gruzji. Jest tam jeszcze wiele innych atrakcji, takich jak np. monastyry, jaskinie i ruiny historycznych budowli.
Wakacje w Gruzji
Wakacje w Gruzji

Gruzja leży w Europie i Azji, na Kaukazie Południowym. Jest to małe państwo z dostępem do Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego. Gruzja słynie z pięknych krajobrazów, w tym gór, dolin, rzek i jezior.

Zobacz oferty wakacyjne